Pościel dziecięca

Jako producent śpiworków wierzymy, że są one najbezpieczniejszym i najwygodniejszym okryciem do spania dla niemowląt i najmłodszych dzieci. W końcu jednak przychodzi czas, gdy Twoje dziecko ze śpiworka najzwyczajniej wyrasta i jest już na tyle samodzielne, by spać nakryte kołderką. Jest to zazwyczaj przyjemny moment dla dziecka, ponieważ to wyraźny znak, że uważamy je już za dojrzalsze. Dodatkowo często pokrywa się ze zmianą łóżeczka na większe.

Moment przejścia na pościel dziecięcą

Według nas nie ma większego znaczenia kiedy dziecko przejdzie ze śpiworka na spanie pod kołderką. Zależy to od jego preferencji i tego w jaki sposób śpi. Jeżeli maluch podczas snu często się wierci, szuka wygodnej pozycji wiele razy w ciągu nocy, prawdopodobnie moment przejścia warto jeszcze odsunąć. Śpiworek zapewni mu więcej wygody i komfortu, ponieważ dziecko będzie zawsze nakryte. Natomiast jeżeli dziecko śpi rzadko zmieniając pozycję oraz mamy pewność, że jest w stanie obracać się swobodnie w razie zbytniego zakrycia buzi, nie ma żadnych przeciwwskazań aby spało pod kołderką i uczyło się dbać o własne okrycie. 

Cechy pościeli dziecięcej

Czym powinna się charakteryzować pościel dziecięca? Należy zwrócić uwagę aby poduszka nie była zbyt puszysta i miękka. Dzieci do ok. 2 lat powinny spać bez poduszki. Zdrową alternatywą dla standardowej poduszki są natomiast specjalne dziecięce poduszki ortopedyczne, czyli takie które pozwalają im lepiej wypocząć, utrzymując zdrową pozycję kręgosłupa. W przypadku kołderki, ważne aby nie była zbyt wąska i krótka. Dziecko potrafi mocno się kręcić, często zmieniać strony na których leży a tym samym często się odkrywa. Warto zadbać aby kołderka była wyraźnie szersza niż materac.

Pościel z wszytym wypełnieniem, czy poszewki?

Ta kwestia jest zależna od Twoich preferencji w kwestii dbania o czystość pościeli. Nie ma to większego znaczenia. Plusy i minusy są raczej oczywiste. Poszewki pozwalają na łatwiejsze pranie (i szybsze suszenie), takie zestawy zajmują również mniej miejsca niż kilka kołderek z wszytym wypełnieniem. Z drugiej strony: Nie oszukujmy się, na początku, pomimo tego, że dziecko zazwyczaj po przejściu na pościel jest już odpieluchowane, nadal zmoczy nieraz łóżeczko i kołderkę. Wówczas i tak przydaje się drugi zestaw.

Pościel dziecięca w KIMA

Obecnie nie mamy jeszcze w ofercie pościeli, ale testujemy już pierwsze prototypy! Podobnie jak w przypadku śpiworków pracujemy nad przemyślanym rozwiązaniem, które wspomoże rodziców oraz dzieci w początkowym okresie spania pod kołderką. Zapraszamy do obserwowania na portalach społecznościowych oraz do zapisania się do naszego newslettera