• FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Czy śpiworek jest zapinany na rzep czy napy? Jak mogę zaznaczyć którą opcję wybieram?
Zapięcie Speedy Tonge to nasze autorskie rozwiązanie, które łączy oba te zapięcia w jednym elemencie. Lewa część śpiworka posiada rzep, a prawa - napy. Sam(-a) decydujesz które zapinasz i rozpinasz. Wystarczy zapiąć jedną stronę. Wielu klientów korzysta częściej z rzepa ponieważ jest szybki i wygodny w zapinaniu. Czasem jednak chcemy rozpiąć śpiworek ciszej - wówczas możemy skorzystać z nap.

2. Czy 2 zamki do rozpinania nie są zbytnią komplikacją?
System zaprojektowany do przewijania w naszych śpiworkach powstał właśnie z myślą o ułatwieniu tej czynności. suwaki w zamku łatwo zlokalizować nawet w ciemności dzięki wszytej pomiędzy nimi taśmie. Rozpinanie to jedynie 2 szybkie ruchy. Zamki są proste (nie wszywane po łuku). Rozpięcie ich zapewnia niespotykany w innych śpiworkach dostęp do pieluchy. Co ważne panel jest otwierany w dół, a nie na główkę dziecka, jak w przypadku śpiworków rozpinanych po obwodzie.

3. Czy śpiworki do spania można zakładać od pierwszych dni życia dziecka?
Śpiworki są najbezpieczniejszą oraz zalecaną metodą okrywania dzieci w nocy. Zapewniają najwięcej bezpieczeństwa w czasie gdy rodzice sami śpią. Niemniej jednak należy dobrać odpowiedni śpiworek do spania. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne. Bezpieczny śpiworek to ten, który nie zakryje buzi dziecka. Obwód otworu na szyjkę powinien być taki, aby zapewniał przepływ powietrza ale jednocześnie nie pozwalał na podciągnięcie się materiału nad brodę.

4. Jaki rozmiar śpiworka wybrać?
W celu wybrania odpowiedniego rozmiaru śpiworka zapoznaj się z naszą tabelą rozmiarów. W modelu NIKO dziecko noszące ubranka z górnego zakresu rozmiarówki (odpowiednio: 68 cm lub 86 cm) będzie posiadało zapas długości na nóżki rzędu 15-20 cm. PAMIĘTAJ! Po zakupie zwróć uwagę, czy śpiworek jest odpowiednio dopasowany przy szyjce i nie podciąga się na buzię.

5. Czy materiały w śpiworkach KIMA są bezpieczne dla dziecka?
Stosujemy materiały, które posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Jest to certyfikat nadawany tekstyliom, wyprodukowanym w sposób bezpieczny dla ludzkiej skóry. Związki chemiczne użyte do produkcji takich materiałów są wykorzystywane w dopuszczalnych, bezpiecznych ilościach.

6. Co to jest TOG i jaki mam wybrać?
Skala TOG określa stopień izolacji termicznej odzieży i tekstyliów, takich jak śpiworki, kocyki czy kołdry. Innymi słowy odzwierciedla zdolność danego materiału lub produktu do utrzymania ciepła. Im wyższa wartość TOG, tym lepsza izolacja cieplna produktu. Skala TOG pomaga porównać ze sobą produkty różnych producentów. Wiedząc jakie grubości są właściwe dla naszych dzieci możemy szukać konkretnych produktów wśród tych dostępnych na rynku. Oto ogólne przykłady:

  • 1.0 TOG: dwie warstwy materiału bez ocieplenia - odpowiedni na okres wiosenno-letni i ciepłe noce
  • 1.5 TOG: dwie warstwy materiału z cienkim wypełnieniem - odpowiedni na okres przejściowy, wczesną wiosnę i jesień
  • 2.5 TOG: dwie warstwy materiału z wypełnieniem - odpowiedni na okres jesienno-zimowy i chłodniejsze noce
  • 2.5+ TOG: dwie warstwy materiału z grubszym wypełnieniem, wysoka izolacja termiczna, odpowiednia na bardzo zimne noce.