• Jaki TOG wybrać

Śpiworek do spania to jeden z elementów wyprawki, którą kompletujesz w oczekiwaniu na swoje dziecko. Bez wątpienia śpiworek jest najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem dla niemowlaka. Często jednak pojawiają się pytania o to jaka grubość będzie najlepsza w zależności od miesiąca, w którym bobas ma przyjść na świat. W przypadku pierwszego śpiworka wybór jest szczególnie trudny ponieważ brakuje punktu odniesienia. Postaramy się podać kilka wskazówek.

tabela_na_dole.png

UWAGA: Wartości przedstawione w tabeli to nasze sugestie. Do wyboru nie trzeba podchodzić matematycznie. Tak jak w przypadku ubrania wierzchniego, można ubrać mniej lub więcej pod śpiworek, dogrzać lub mocniej przewietrzyć mieszkanie. Dzieci mają również swoje osobiste preferencje co do warunków w których śpią najlepiej. Nie ma co przejmować się zanadto tym wyborem. Następny będzie już łatwiejszy:)

Pamiętaj, że ważniejsze są temperatury, które panują w pomieszczeniu, gdzie będzie spało dziecko, a nie te za oknem. Zawsze możesz również regulować temperaturę wewnątrz śpiworka wykorzystując naszą wentylację, a także dostosowując ubranko dziecka pod śpiworek. Najlepiej kierować się zasadą, aby nie przegrzewać dziecka. Aby sprawdzić, czy dziecko jest odpowiednio ubrane, dotknij jego karku. Jeśli jest ciepły i wilgotny, oznacza to, że jest mu za gorąco. Jeśli kark jest chłodny lub zimy, wówczas maluszkowi może być za zimno. Warto dostosować ubranie (body, pajacyka, śpiochy) do temperatury pomieszczenia i śpiworka, aby utrzymać komfort cieplny malucha.

Stosując poniższą tabelę wybierz miesiąc, w którym rodzisz i odczytaj jaki TOG proponujemy:)

tabela jaki tog wybrac w zależności od miesiąca w którym rodzisz