Niemowlęta oraz małe dzieci są dużo bardziej narażone na skutki niskiej czy wysokiej temperatury w porównaniu ze starszymi dziećmi i dorosłymi. Posiadają również wyższą temperaturę ciała. Jest to spowodowane większym stosunkiem powierzchni skóry do masy ciała.  

Z tych powodów to rodzic musi zadbać o komfort cieplny dziecka, ponieważ jego mechanizmy termoregulacji są słabo rozwinięte, a także nie potrafi się odkryć lub przykryć w miarę potrzeb.

Regulowana wentylacja w śpiworkach jest doskonałym narzędziem do tego aby delikatnie, nie wybudzając maluszka, regulować temperaturę w śpiworku. Wyposażyliśmy nasze śpiworki w panel wentylacyjny, znajdujący się u dołu na całej jego szerokości. Wystarczy otworzyć kryty zamek i umożliwić przepływ powietrza.

Zastosowane przez nas rozwiązania znacząco poszerzają tym samym zakres temperaturowy w jakim możemy kłaść do niego dzieci. 

Jest to także dodatkowy bonus na początku drogi z rodzicielstwem. Jako młody rodzic, nie znamy jeszcze zbyt dobrze preferencji naszego bobasa - czy jest zimno czy ciepłolubny ;)


Źródła:

  1. Albrecht Piotr, Postępowanie przeciwgorączkowe u dzieci − monoterapie i terapie skojarzone, Klinika Gastroenterologii i Żywienia Dzieci, Warszawski Uniwersytet Medyczny, 01.03.2022, online:https://podyplomie.pl/aktualnosci/08062,postepowanie-przeciwgoraczkowe-u-dzieci-monoterapie-i-terapie-skojarzone [dostęp:09.02.2023].

  2. Grygalewicz Jacek, Jak ubierać małe dziecko?, Klinika Pediatrii, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Warszawa, 03.10.2012, online:https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/pielegnacja/52403,jak-ubierac-male-dziecko, [dostęp:09.02.2023].