Do ogólnych zalet śpiworków nie musimy już chyba przekonywać. Mamy nadzieję, że do zalet śpiworków KIMA - tym bardziej:) Co gdyby dodać do nich jeszcze jedną?

Od kiedy śpiworek z nogawkami?

Dla wielu rodziców jednym z bardziej przełomowych momentów rozwoju maluszka jest osiągnięcie umiejętności chodzenia. Aby jednak nauczyło się stawiać pierwsze kroki, musi oczywiście nauczyć się wstawania i utrzymywania na nóżkach, w pozycji pionowej. Dziecko w sposób intuicyjny i naturalny wykorzystuje wszelkie pomoce znajdujące się w zasięgu rączek aby przejść trening prowadzący go do zdobycia tych ważnych umiejętności. Wspomaga się przy tym m.in. meblami lub nogami rodziców. Tak się składa, że dziecięce łóżeczko staje się niemal idealnym środowiskiem do ćwiczeń. Wysokie burty, elementy do chwytania dostępne na całej wysokości, miękkie podłoże chroniące przed bolesnymi niepowodzeniami. Dziecko bardzo często staje właśnie w łóżeczku. Śpiworek bez nogawek nie daje wystarczająco dużo swobody, co utrudnia maluchom te aktywności. Śpiworek z nogawkami nie jest już niczym nowym na rynku artykułów dziecięcych. Wspiera  on dziecko w procesie nauki wstawania. W późniejszym okresie, gdy dziecko potrafi już chodzić, śpiworek z nogawkami przydaje się jeszcze bardziej.

Co było głównym wyzwaniem przy projektowaniu nogawki?

Na rynku dostępnych jest wiele śpiworków z ciekawym rozwiązaniem nogawki, które pozwala na osłonięcie stópki dziecka. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ osłonę tą mamy zawsze dostępną przy śpiworku i nie narażamy się na nocne poszukiwania, jak ma to nieraz miejsce w przypadku skarpetek. Nie jest to jednak również rozwiązanie idealne. W naszym przypadku dość często uwidaczniały się dwa problemy: niechciane odsłanianie paluszków dziecka oraz noga wpadająca do wnętrza śpiworka. Szczególnie kłopotliwy był ten drugi przypadek, gdyż powodował, że dziecko nie mogło wyprostować nóżek, które trafiały do nieodpowiednich nogawek lub plątały się wśród materiału. Wprowadzenie przez nas do oferty śpiworka z nogawkami było jedynie kwestią czasu, jednak chcieliśmy zmierzyć się z wyzwaniem zaprojektowania nogawki, która posiada następujące cechy:
  • ściągacz pozostaje w tej samej pozycji przy zasłoniętej i odsłoniętej stopie bez wpływu na dopasowanie śpiworka do rozmiaru dziecka.
  • cofanie się stopy do śpiworka jest ograniczone
  • odsłanianie paluszków przy osłoniętej stopce jest ograniczone

Po wielu koncepcjach i ich prototypach znaleźliśmy rozwiązanie, które jest proste, wygodne w stosowaniu dla rodziców oraz przyjemne w użytkowaniu dla dzieci. Nasza innowacja obejmuje specjalny kształt z przewężeniem w okolicy kostki, które zmniejsza prawdopodobieństwo cofnięcia się stopy do wnętrza śpiworka. Zastosowaliśmy dwa rodzaje ściągaczy: na przodzie znajduje się cieńsza, bardzo elastyczna warstwa. Pod stopą natomiast warstwa grubszego, mniej rozciągliwego materiału. 

A co gdy chcę aby dziecko miało odkryte stópki?

Zasłanianie stopy jest opcjonalne. Gdy chcemy aby dziecko miało odkryte nóżki, wystarczy wywinąć nogawkę do góry. Dzięki temu pozycja nogawki jest zawsze taka sama i nie wpływa na dopasowanie śpiworka do długości dziecka. Wszystko to jest dla rodziców dokładnie tak samo łatwe w użytkowaniu jak standardowe rozwiązania dostępne na rynku. Nasza nogawka zagości w ofercie KIMA na dobre, zarówno w śpiworkach 1 TOG, 1.5 TOG oraz 2.5 TOG.