• Śpiworki przejściowe 1.5 TOG

Śpiworki przejściowe dla dzieci

Przejściowy śpiworek do spania jest dobrym wyborem na jesień oraz wiosnę. Sprawdzi się także zimą, gdy są wyższe temperatury lub dziecko nie lubi gdy jest mu zbyt ciepło. Uszyty jest z dwóch warstw dzianiny z wypełnieniem z cienkiej, miękkiej włókniny.

Oferowane przez nas śpiworki przejściowe występują w dwóch wariantach: niemowlęcym oraz z nogawkami.

  • Parametry

Warstwa izolująca

Nasze przejściowe śpiworki do spania uszyte są z dwóch warstw dzianiny bawełnianej z wypełnieniem z cienkiej włókniny. Zastosowana przez nas włóknina jest puszysta i miękka, co czyni nasz śpiworek przejściowy delikatnym w dotyku. Ponadto posiada ona doskonałe właściwości termoizolacyjne co pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz śpiworka, chroniąc dziecko przed chłodem. Włóknina poliestrowa jest materiałem antyalergicznym, ponieważ nie przyciąga alergenów, takich jak roztocza kurzu czy pyłki roślin. Jest stosowana w produktach dla dzieci, aby minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Dodatkowo jest trwała i odpor­na na odkształcenia, co oznacza, że zachowuje swoją puszystość i miękkość przez dłuższy czas, nawet przy częstym użytkowaniu i praniu. Nie można jej natomiast prasować, gdyż proces ten topi jej włókna i doprowadza do utraty puszystości.

Wentylacja

 Nasze śpiworki posiadają wentylację regulowaną za pomocą zamka krytego. Wentylacja ta pozwala na wsparcie termoregulacji Waszego dziecka bez ryzyka wybudzenia. Dodatkowo naszych śpiworków do spania nie musisz rozpinać pod szyją podczas przewijania, więc nie narażasz dziecka na wychłodzenie podczas tej czynności!

Skala TOG

Skala TOG określa stopień izolacji termicznej odzieży i tekstyliów, takich jak śpiworki, kocyki czy kołdry. Innymi słowy odzwierciedla zdolność danego materiału lub produktu do utrzymania ciepła. Im wyższy wynik TOG, tym lepsza izolacja cieplna produktu. Skala TOG jest szczególnie przydatna w kontekście odzieży i tekstyliów dla niemowląt i małych dzieci, ponieważ pomaga rodzicom wybrać odpowiednią odzież w zależności od temperatury otoczenia i pory roku. Jest ważna, ponieważ pomaga uniknąć przegrzewania niemowląt i małych dzieci, co może być ryzykowne gdyż maluszki nie posiadają jeszcze odpowiednich zdolności termoregulacji. Wartości TOG mogą być różne w zależności od produktu. Oto ogólne przykłady:

  • 1.0 TOG: dwie warstwy materiału bez ocieplenia - odpowiedni na okres wiosenno-letni i ciepłe noce
  • 1.5 TOG: dwie warstwy materiału z cienkim wypełnieniem - odpowiedni na okres przejściowy, wczesną wiosnę i jesień
  • 2.5 TOG: dwie warstwy materiału z wypełnieniem - odpowiedni na okres jesienno-zimowy i chłodniejsze noce
  • 2.5+ TOG: dwie warstwy materiału z grubszym wypełnieniem, wysoka izolacja termiczna, odpowiednia na bardzo zimne noce.