• Śpiworki letnie 1 TOG

Śpiworki letnie dla dzieci - komfortowy sen w ciepłe dni

Śpiworki letnie to doskonały wybór na ciepłe miesiące. Stanowią one luźne, przewiewne okrycie dla dziecka bez ryzyka splątania lub zakrycia buzi.

  • Dzięki zastosowaniu muślinu oraz wentylacji, nasz śpiworek letni jest przewiewny.
  • Śpiworek 1 tog idealnie nadaje się na wiosnę oraz lato, ponieważ jest lekki, miękki i chłonny. Zapobiega poceniu i przegrzewaniu. Wchłania wilgoć oraz szybko schnie. 
  • Muślin, z którego są wykonane nasze śpiworki na lato, wykazuje właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne.

Oferowane przez nas śpiworki letnie występują w dwóch wariantach: niemowlęcym oraz z nogawkami

  • Parametry

Muślin

Śpiworki letnie KIMA są szyte z przewiewnego muślinu ze 100% bawełny. Muślin to materiał o otwartym, luźnym splocie, co sprawia, że jest bardzo przewiewny, a śpiworki z niego uszyte - idealnie nadają się na ciepłe dni. Muślin jest również niezwykle delikatny dla skóry dziecka, co jest szczególnie istotne, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy skóra może być bardziej podatna na podrażnienia. Jest to materiał, który doskonale wchłania wilgoć i szybko schnie. Dzięki temu zapewnia komfort, nawet jeśli dziecko spoci się w trakcie snu.

Skala TOG

Skala TOG określa stopień izolacji termicznej odzieży i tekstyliów, takich jak śpiworki, kocyki czy kołdry. Innymi słowy odzwierciedla zdolność danego materiału lub produktu do utrzymania ciepła. Im wyższy wynik TOG, tym lepsza izolacja cieplna produktu. Skala TOG jest szczególnie przydatna w kontekście odzieży i tekstyliów dla niemowląt i małych dzieci, ponieważ pomaga rodzicom wybrać odpowiednią odzież w zależności od temperatury otoczenia i pory roku. Jest ważna, ponieważ pomaga uniknąć przegrzewania niemowląt i małych dzieci, co może być ryzykowne gdyż maluszki nie posiadają jeszcze odpowiednich zdolności termoregulacji. Wartości TOG mogą być różne w zależności od produktu. Oto ogólne przykłady:

  • 1.0 TOG: dwie warstwy materiału bez ocieplenia - odpowiedni na okres wiosenno-letni i ciepłe noce
  • 1.5 TOG: dwie warstwy materiału z cienkim wypełnieniem - odpowiedni na okres przejściowy, wczesną wiosnę i jesień
  • 2.5 TOG: dwie warstwy materiału z wypełnieniem - odpowiedni na okres jesienno-zimowy i chłodniejsze noce
  • 2.5+ TOG: dwie warstwy materiału z grubszym wypełnieniem, wysoka izolacja termiczna, odpowiednia na bardzo zimne noce.